התקנת מזגן מיני מרכזי

ישנם לא מעט סוגים שונים של מזגנים בהם הציבור הישראלי בהמוניו בוחר לעשות שימוש. הטמפרטורות של חודשי הקיץ החמים בארץ כמעט ולא מותירות בית אחד ללא מזגן ולכן, חשוב שתכירו את כלל האפשרויות העומדות לרשותכם טרם בחירתכם בסוג המזגן הטוב ביותר עבור הצרכים שלכם. המזגן השכיח ביותר בארץ הוא מזגן עילי. מזגן עילי מגיע בשתי יחידות, האחת תלויה בפנים החלל והשניה מחוצה לו. היחידה הפנימית מספקת את האוויר החם/הקר בהתאם לבחירתכם בעוד היחידה החיצונית היא המנוע.

מזגן עילי לעומת מזגן מיני מרכזי – וודאו שאתם בוחרים נכון

היתרון של מזגן עילי בגינו כל כך הרבה ישראלים בוחרים בו הוא האפשרות לצנן את האוויר בחדר אחד בלבד. הדלקת המזגן העילי תסייע לקירור החלל בו הוא נמצא בלבד בשונה ממזגן מיני מרכזי. הסוג השני אותו נציג הוא מזגן מיני מרכזי. מזגן מיני מרכזי שונה בתכלית ממזגן עילי בכמה וכמה פרמטרים. ראשית, מזגן מיני מרכזי כולל פתחי אוורור בכל חלקי הבית. כלומר, כאשר מדליקים את המזגן הוא מזרים את האוויר החמים/הצונן לכל חלקי הבית באופן שווה. עובדה זו נתפסת כיתרון משמעותי בעיני רבים אשר בוחרים להשוות את הטמפרטורה בין כלל חלקי דירתם.

ההבדלים בין התקנת מזגן עילי לבין התקנת מזגן מיני מרכזי

שינוי נוסף ומשמעותי בין המזגן המיני מרכזי לבין המזגן העילי הוא אופן ההתקנה. כידוע, מזגן עילי מגיע בשני חלקים כאשר החלק הראשון ממוקם על קיר החלל אותו תרצו לצנן. עלות התקנת מזגן עילי משתנה בהתאם לצרכים שלכם אך באופן כללי זולה משמעותית מהתקנת מזגן מיני מרכזי.

התקנת מזגן מיני מרכזי מצריכה תכנון קפדני של כל תשתיות המזגן במטרה להצליח להפיץ אוויר לכלל חלקי הדירה באופן שווה. תכנון התשתיות מצריך פעולות רבות כמו חציבה בקירות, הנמכת תקרה ושימוש בלא מעט צינורות מבודדים מובילי אוויר לכלל חלי הדירה. לכן, חשוב לדעת כי עלות התקנת מזגן מיני מרכזי יקרה משמעותית מעלות התקנת מזגן עילי.

מה כוללת התקנת מזגן מיני מרכזי?

תכנון קפדני, יצירת תשתיות, חציבת קירות ואף הנמכת תקרה

מעבר ליצירת תשתיות פיזיים למעבר אוויר המזגן לכלל חלקי הדירה, קיים צורך להכין תשתית חשמל מותאמת שתצליח להכיל את עוצמתו של מזגן מיני מרכזי. מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי כולל תוספות של הגדלת הספק החשמל, רכישת צנרת גז, צנרת ניקוז ועוד.

האוויר הקר/החם יעבור לכלל חלקי הדירה בעזרת צינורות מיוחדים ויצא לחלל החדר מפתחי אוויר מינימליסטיים ואסתטיים על פי בחירת הלקוח. רבים אשר מעוניינים לעשות שימוש במזגן מיני מרכזי שואלים את עצמם מה כוללת התקנת מזגן מיני מרכזי, הם לא בדיוק יודעים לקראת מה הם הולכים ולכן חשוב שתכירו את כל הליך ההתקנה.

עבודות גבס נרחבות להסתרת כל תשתיות המזגן

מעבר לכלל עבודות התשתיות, התקנת מזגן מיני מרכזי כולל עבודות גבס נרחבות במטרה להסתיר את תשתיות המזגן. לאחר שההתקנה תסתיים, התעלות והצינורות השונים כלל לא יראו. בעזרת עבודות גבס ניתן בלות רבה להסתיר את כל התשתיות כך שתוכלו ליהנות ממיזוג כלל חלקי הדירה ללא התפשרות על האסתטיקה כלל.

עלות מזגן מיני מרכזי כולל התקנתו – יקר יותר ממזגן עילי בודד

חשוב להדגיש, מעבר לעלות התקנת מזגן מיני מרכזי, המזגן עצמו לא זול בהשוואה למזגן עילי. בשל העובדה הפשוטה כי מזגן מיני מרכזי מיועד למזג את כלל חלקי הדירה שלכם, הוא דורש מנוע גדול ועוצמתי במיוחד. עלות מזגן מיני מרכזי כולל התקנה יעלה לכם לא מעט כסף. נוסף על כך צריכת החשמל של מזגן עוצמתי זה רינה דומה לצריכת החשמל של מזגן עילי המדורג גבוה בדירוג האנרגטי. על כן חשוב לדעת כי בחירה באפשרות זו של מזגן מיני מרכזי כולל התקנה ועבודות גבס נצרכות תעלה לכם לא מעט כסף מחד, אך תספק לכם מגוון עשיר של יתרונות מאידך.

כך תצליחו ליהנות מטמפרטורה אחידה בין כל חלקי הבית ללא פגיעה באסתטיקה

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בגינו אנשים רבים בוחרים לשלם לא מעט כסף עבור עלות מזגן מיני מרכזי כולל התקנה הוא המראה הכללי. מזגן מיני מרכזי כולל עבודות גבס על ידי מתקין מקצועי ומיומן יבטיחו לכם מראה אלגנטי ואסתטי במיוחד. שינוי הגובה של התקרה בשילוב גחנוני גבס ונים לבחירה מאפשר לכם ליהנות ממראה מרשים במיוחד. כל שיראו הם כמה פתחי אוורור קטנים ובלתי מורגשים כך שתוכלו ליהנות ממיזוג כלל חלקי הדירה ללא התפשרות על המראה הכללי שלה.

התקנת מזגן מיני מרכזי חייבת להיעשות על ידי מתקין מקצועי ומיומן

חשוב להדגיש, מתקין של מזגן מיני מרכזי חייב להיות מקצועי, מיומן ואמין במיוחד על מנת שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שאתם משלמים מחיר הוגן עבור התקנת מזגן מיני מרכזי מקצועית ומדוייקת. בחירה נכונה תיעשה בכמה שלבים פשוטים הכוללים איתור כמה שיותר מתקיני מזגנים מיני מרכזיים, מספר פעולות סינון של כלל המתקינים שאיתרתם ובדיקת תמחור הוגן על פי מחיר השוק הממוצע.

וודאו שהמתקין שלכם יודע להתמודד עם כלל חלקי ההתקנה של מזגן מיני מרכזי

בשלב הראשון כל שעליכם לעשות זה ליצור קשה עם כמה שיותר מתקינים שמציעים גם שירותי התקנת מזגן מיני מרכזי. חשוב לשים לב שלא כל מתקיני המזגנים יודעים להתמודד עם התקנת מזגן מיני מרכזי ולכן חשוב לוודא שהמתקין איתו יצרתם קשר אכן יודע ובעל ניסיון בהתקנת מזגנים מיני מרכזיים. לאחר שהצלחתם לאתר כמה וכמה מתקינים רלוונטיים, הגיע הזמן לעבור לשלב הסינון. בשלב זה תסננו את כל המתקינים בהתאם לכמה פרמטרים חשובים. הראשון הוא רמת המקצועיות והשני הוא רמת האמינות.

התקנת מזגן מיני מרכזי במחיר הוגן – בחרו את המתקין הנכון

גם את רמת המקצועיות וגם את רמת האמינות תוכלו למדוד בעזרת כמה כלים פשוטים. הראשון הוא כמובן התייעצות עם אנשים שבחרו לשכור את שירותי המתקין בעבר. במידה ואתם מכירים אנשים שבחרו בעבר באפשרות זו של התקנת מזגן מוני מרכזי וממליצים על המתקין שלהם, טוב לשמוע אודות רמת מקצועיותו שמתבטאת ברמת גימורי ההתקנה, זמן ההתקנה, התמודדות עם יצירת כלל התשתיות, עבודות גבס ועוד.

במידה ואתם לא מכירים, תוכלו לפנות לרשת האינטרנט ולחפש כמה שיותר חוות דעת אודות עבודות שמתקין המזגנים בו אתם מתעניינים עשה בעבר. קריאת כמה שיותר חוות דעת חיוביות יסייעו לכם להכיר את רמתו המקצועית של המתקין בו תבחרו.

הכירו את מחירון התקנת מזגן מיני מרכזי לבדיקת הצעות המחיר

בשלב האחרון, חשוב לשמוע מהי עלות התקנת מזגן מיני מרכזי כולל גבס מכל אחד מהמתקינים שנשארו לאחר שני שלבי הסינון. המתקין שיתן את הצעת המחיר הקרובה ביותר למחיר השוק הממוצע (אותו תוכלו לאתר במחירון התקנת מזגן מיני מרכזי המופיע באינטרנט) או אף נמוך ממנו, יחשב גם לאמין ביותר. חשוב להדגיש ולומר כי לא תמיד הצעת המחיר הזולה ביותר כדאית כי פעמים רבות הדבר בא על חשבון רמת המקצועיות. לכן, חשוב לוודא שהמתקין שלכם אכן עבר את שלבי הסינון המעידים על רמת מקצועיותו. מומלץ לקבל הצעת מחיר לאחר ביקור המתקין בדירתם במטרה לוודא שמחיר התקנת המזגן תהיה מדוייקת ככל היותר.